Facebook Watch Party Özelliğini Duyurdu

Sosyal medya platformları gün geçtikçe bünyelerine yeni özellikler ekleyerek yollarına devam ediyor. Son özellik ise Facebook’tan geldi.

Facebook, bir süredir test ettiği ve Facebook gruplarındaki insanların hep birlikte gerçek zamanlı olarak video izlemelerine olanak sağlayan özelliği Watch Party’i tüm dünyada başlattığını duyurdu.

Bu özellik ile Watch Party başlatıldığında katılımcılar önceden kaydedilmiş ya da canlı videoyu izlerken birbirleri ile sohbet edebilecekler.

e-1024x590

Watch Party’i özelliğini test etme aşamasında özelliği kullananlardan oldukça olumlu geri bildirimler alan Facebook, bu özelliğin birçok grup tarafından yemek yapma ya da zanaatkarlık gibi hobilerle ilgili soru-cevap videoları düzenlemek, bir videonun sahne arkası görüntülerini paylaşmak veya makyajla ilgili ipucu ve tüyolar paylaşmak ve Watch Party’e katılmaları için özel konuklar çağırmak gibi farklı şekillerde kullanıldığını gördü. Bunun yanı sıra, testler Watch Party’nin etkileşimi artırmak isteyen küçük topluluklar için de yararlı olabileceğini gösterdi.

Artık bu özellik ile dilerseniz fiziksel olarak uzak olduğunuz arkadaşlarınızla dilersenizde ailenizle ya da arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Facebook yaptığı testler de kullanıcılardan gelen geri dönüşler sonucunda bugün iki yeni özellik daha duyurdu;

  • Watch Party’i başlatan kişinin devam eden bir Watch Party’e videolar ekleyerek partiyi devam ettirecek başka kişiler atamasını sağlayan Co-hosting özelliği
  • Watch Party’e katılan kişilere Watch Party’i başlatan kişiye eklemesi için videolar önerme imkanı sunan Crowdsourcing özelliği.

Facebook, Watch Party’i küresel çapta kutlamak için 27-29 Temmuz 2018’de yani bu haftasonu ” Watch Party Haftasonu’nu” düzenliyor.

En güncel Watch Party planlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Peki ya siz haftasonu Watch Party’e katılıyor musunuz?